Jerzy Janowicz przegrał w półfinale Wimbledonu z Andy Murray’em

Jerzy Janowicz przegrał w półfinale Wimbledonu z rozstawionym z numerem 2, faworytem gospodarzy, Szkotem Andy Murray’em w czterech setach 7:6 (7-2), 4:6, 4:6, 3:6.

Nasz tenisista bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie, zwyciężając pewnie w tie-breaku pierwszego seta. Niestety na początku drugiego seta stracił swoje otwierające podanie i w efekcie czego całego seta, gdyż obaj panowie byli w wybornej dyspozycji serwisowej. W trzecim secie wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał, Jerzy po raz pierwszy przełamał serwis Murraya, by następnie wygrać swoje podanie i wyjść na 4:1 w secie. Publiczność zamarła, już rysowało się przed nimi widmo 5cio setowego boju, jednak w następnych gemach to Szkot był górą, wygrał ich 5 z rzędu… Nastąpiła przerwa na zamknięcie dachu, którą Murray był wyraźnie zirytowany, twierdząc, że nie widzi sensu grania przy sztucznym świetle, kiedy nie jest jeszcze ciemno. Sędzia zaś przychylił się do prośby naszego reprezentanta i mieliśmy 20 minut przerwy. W kolejnym secie dominował jednak Murray, który dobiegał do niesamowitych, wydawać by się mogło, kończących piłek i zamieniał je na swoje punkty. Ku uciesze wszystkich na korcie centralnym i poza nim, Szkot wygrał cały mecz w czterech setach.

Jerzy grał znakomicie, jak równy z równym, z drugą rakietą świata, co świadczy o jego wielkim talencie i wciąż niewyczerpanych możliwościach. Ten półfinał to krok milowy w jego karierze, taki jak zeszłoroczny finał turnieju w Paryżu. Z niecierpliwością czekamy zatem na kolejne turnieje, a w szczególności na US Open, dziękujemy za emocje, prosimy o jeszcze.