Polscy siatkarze mistrzami Europy!

Polscy siatkarze nie zwalniają tempa, po wygranej Lidze Narodów, zdobyli mistrzostwo Europy. W finałowym meczu biało-czerwoni pokonali w Rzymie Włochy 3:0 (25:20, 25:21, 25:23). Tym samym zrewanżowali się gospodarzom turnieju za porażkę w zeszłorocznym finale mistrzostw świata w katowickim Spodku.

W finale polscy siatkarze zagrali osłabieni brakiem kontuzjowanego Bartosza Kurka, ale jego zmiennicy okazali się bardzo skuteczni w ataku. Polacy dominowali właściwie w każdym elemencie gry, a gospodarze wyglądali na bezradnych i zagubionych. Był to zupełnie inny mecz, niż ten przed rokiem w Spodku, kiedy to Włosi sprawiali nam ogromne problemy, broniąc niemal każdy atak. Jedynie w trzecim secie gospodarze nawiązali wyrównaną walkę, ale Polscy siatkarze okazali się czujni i skoncentrowani do samego końca. Zwycięstwo było bezdyskusyjne i w pełni zasłużone. Tytuł mistrzów Europy wywalczony został po czternastu latach przerwy.

Złota drużyna prezentowała się w następującym składzie: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Marcin Janusz, Paweł Zatorski (L) oraz Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal. Trener: Nikola Grbić.