Wygrana z Ukrainą i pewny awans z drugiego miejsca!

Wygrana z Ukrainą 1-0, zapewniła Polsce awans do 1/8 finałów Euro 2016. Polacy zmierzą się tam z ekipą Szwajcarii. Naszym bohaterem został Kuba Błaszczykowski, który ładnym strzałem z pola karnego pokonał Piatowa.

Nie był to jednak dobry mecz w wykonaniu biało-czerwonych, co prawda na początku zaatakowali rywali i mieli kilka okazji strzeleckich (doskonałą sytuację zmarnował Lewandowski), ale grali zbyt niedokładnie i nieskutecznie. W drugiej części meczu piękną bramkę zdobył Kuba Błaszczykowski, po asyście Milika. Od tego momentu biało-czerwoni nastawili się głównie na obronę wyniku i mecz nieco wymknął im się spod kontroli. Ostatecznie wygraliśmy, co pozwoliło nam zająć drugie miejsce w grupie, z taką samą ilością punktów jak Niemcy, ustępując im jedną zdobytą bramką.

W 1/8 finału zagramy ze Szwajcarami, którzy nie zachwycili meczami grupowymi, aczkolwiek stanowią silną drużynę, znacznie wyżej notowaną od nas w rankingach, mającą w składzie uznanych zawodników. Polacy zagrają w tej fazie turnieju, na imprezie rangi mistrzowskiej, po raz pierwszy od ponad 30 lat.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *