Piłka ręczna jest kobietą, Polki w półfinale MŚ!!!

Mamy jedną z czterech najlepszych drużyn na świecie w piłce ręcznej i tym razem jest to reprezentacja kobiet. Polki w półfinale Mistrzostw Świata w Serbii pokonały wicemistrzynie świata, Francuzki, 22:21.

Byliśmy świadkami niesamowitego widowiska, dobrze mecz rozpoczęły Francuzki, od prowadzenia 2-0, ale Polki nie zamierzały łatwo oddawać pola gry i po chwili wyrównały, by później przejąć inicjatywę i wyjść na prowadzenie. W kolejnym fragmencie pierwszej połowy Francuzki długo nie mogły trafić do polskiej bramki, a polskie zawodniczki świetnie kończyły swoje akcje, co doprowadziło do stanu 10-5 dla naszego zespołu. Ostatecznie pierwszą część meczu Polki wygrały 11-8 i mogły spokojnie udać się na przerwę.

W drugiej połowie Francuzki bardzo się starały odrobić straty, ale na przeszkodzie stawały im świetnie dysponowane tego dnia polskie bramkarki Małgorzata Gapska i Anna Wysokińska, które broniły z wysoką skutecznością nawet rzuty karne, czy też szczelna i agresywna obrona naszego zespołu. W końcówce meczu zrobiło się nerwowo, Francuzki zbliżyły się do naszej reprezentacji na jedną bramkę, ale Polki wytrzymały presję i zakończyły mecz zwycięsko.

Ogromny, największy w historii sukces polskiej kobiecej piłki ręcznej stał się faktem, wielka radość całego zespołu była wspaniała, szczera i spontaniczna. Teraz na drodze dziewczyn staną gospodynie, Serbki, które także nieoczekiwanie pokonały mistrzynie świata Norweżki. Jest więc nowe rozdanie w światowej piłce ręcznej kobiecej, jako że mistrzynie świata, wicemistrzynie i brązowe medalistki nie grają już w turnieju. Trzeba pójść za ciosem i walczyć o medal, najlepiej ten z najcenniejszego kruszcu, wszystko jest teraz możliwe.